Výkup podílu pozemků

Jste jedním ze dvou nebo několika majitelů jednoho pozemku? Očekávali jste od spoluvlastnění něco jiného? Nabyli jste podíl pozemku na základě dědického nebo jiného řízení a nemáte o něj zájem? Dostali jste se do těžké životní situace a potřebujete co nejrychleji získat peníze za svůj pozemek bez zdlouhavého procesu prodeje? Řešením těchto všech problémů může být výkup podílu pozemků. 

Co konkrétně si představit pod spoluvlastněním? 

Spoluvlastnění znamená vlastnit jednu věc společně s více osobami. Může se jednat jak o Vás a jednu další osobu, tak i více dalších vlastníků. V tomto případě se jedná o pozemky. Spoluvlastnění sebou nese jak řadu výhod, tak i povinností. Vaše práva a povinnosti vyplývají z toho, jak velký podíl vlastníte. 

Jak postupovat při prodeji podílu pozemku?

Na začátek je třeba si uvědomit, že prodej podílu není totéž, co prodej pozemku. Pokud se rozhodnete pro prodej podílu, jste nuceni svůj podíl nejprve nabídnout ostatním spoluvlastníkům. Pokud spoluvlastníci projeví nezájem o Váš podíl, pak teprve můžete řešit prodej třetí osobě a v tom případě i výkup podílu pozemku. 

Co znamená výkup?

Naši specialisté na základě rozměrů, lokality a dalších faktorů stanoví možnou výkupní cenu Vašeho pozemku. Výkup představuje zrychlenou formu prodeje, tudíž nemůžete počítat se stoprocentní cenou odhadu pozemku, nicméně Vám můžeme zaručit, že vykupujeme ať už pozemky, tak i nemovitosti za maximální možnou cenu. Když se dohodneme, peníze můžete dostat hotově nebo na účet do 1 dne. 

Jaké formality Vás čekají? 

Můžeme Vás uklidnit, o veškeré právní a administrativní formality se postaráme za Vás. A nebudeme si za to účtovat žádné nesmyslné poplatky. Připravíme veškeré nutné podklady a dokumenty a vše vyřídíme s příslušnými právními orgány. 

Co když je na Váš pozemek uvalena exekuce?

I s tím si umíme poradit. Exekuce, zástavy a věcná břemena – na vše máme odborníky, kteří se pokusí problém vyřešit tak, aby výkup proběhl hladce bez jakýchkoliv zádrhelů.