Výkup podílu nemovitostí

Jaké problémy mohou nastat, pokud nemovitost vlastní více lidí?

Spoluvlastnit nemovitost znamená vlastnit její část. Práva a povinnosti, které pro spoluvlastníka vyplývají, se odvíjejí od velikosti jeho podílu. Ne vždy se spoluvlastníci dohodnou na tom, jak s nemovitostí nakládat. Někdy spoluvlastník neplní své povinnosti tak, jak by dle podílu měl. Vznikají tak nepříjemné pře, které mohou vyústit v neřešitelnost situace. Problémy u spoluvlastnictví se také týkají zděděných nemovitostí. Spoluvlastníky pak bývají nejčastěji sourozenci a o to je situace složitější. Pokud je zároveň nemovitost v exekuci a Vy nemáte finance, nejlepším řešením je ji prodat. Ne každá realitní kancelář nebo zájemce ovšem nemovitost zatíženou exekucí odkoupí.

Jak tedy problémy řešit?

V těchto případech nabízíme výkup podílu nemovitosti. Výkup Vašeho podílu probíhá rychle a diskrétně. Postaráme se o veškeré nezbytné formality, takže pro Vás bude tato záležitost relativně bezstarostná. Nabídneme Vám nejvyšší možnou cenu a peníze zašleme na účet nebo předáme v hotovosti v závislosti na Vašich prioritách. Pomůžeme Vám vyřešit i problémy se spoluvlastníky nebo exekutory a věřiteli.

Jak mám postupovat?

Pokud máte zájem o výkup podílu nemovitosti, kontaktujte našeho pracovníka. Ten s Vámi probere Vaši situaci a možnosti, jak budeme postupovat. Následně si sjednáte schůzku s realitním makléřem, který nemovitost osobně prohlédne, zajistí odborný posudek a navrhne nejvyšší možnou cenu. Cena nemovitosti závisí na několika okolnostech; na velikosti podílu, na stavu a stáří nemovitosti a na její poloze. Výkup podílu nemovitostí ovšem provádíme v celé České republice.

Jaké dokumenty mám vyplnit?

O veškerou dokumentaci se postará náš specialista. Zajistíme také návrh kupní smlouvu a zápis do katastru nemovitostí. Postaráme se i o jednání s úřady, s věřiteli a exekutory.