Výkup podílu bytů

Zdědili jste byt a vlastníte jej spolu s dalšími sourozenci nebo jinými příbuznými? Nechcete v bytě bydlet nebo se nemůžete s ostatními spoluvlastníky dohodnout, jak s ním naložit, jak jej opravit? Máte s ním více výdajů než zisku? Nebo jste koupili s manželem nebo manželkou byt a nyní se rozvádíte?

Pokud jste spoluvlastníkem bytu, plynou z toho pro vás určité výhody, ale i nevýhody. Jejich množství závisí na velikosti podílu, který vlastníte. Dalším problémem mohou být spory s ostatními spoluvlastníky, kteří nejsou ochotni dohodnout se na užívání bytu, na jeho opravách a rekonstrukci nebo se jednoduše na údržbě bytu nechtějí podílet.

Co s tím?

Pokud již nechcete být spolumajitelem bytu, máte dvě možnosti, jak svůj podíl prodat. Podle nové úpravy zákona musíte svůj podíl nejdříve nabídnout spoluvlastníkům. Pokud nemají zájem, nabízíme Vám pomoc s výkupem podílu bytů.

Budete to mít bez starostí

V případě, že nás kontaktujete buď telefonicky, prostřednictvím formuláře nebo na e-mailovou adresu, náš specialista se Vám co nejdříve ozve. Probere s Vámi celou situaci, vysvětlí Vám postup výkupu podílu bytů a domluvíte se na prohlídce nemovitosti. Následně makléř zajistí znalecký posudek a na základě něho určí nejvyšší možnou cenu výkupu podílu bytu. Přesnou cenu se tedy dozvíte už po návštěvě našeho specialisty.

Dále připravíme kupní smlouvu a postaráme se o zápis do katastru nemovitostí. Vše bude probíhat rychle a pochopitelně diskrétně. Na základě Vámi udaných informací zajistíme nejlepší možné řešení Vaší situace.

Po ukončení výkupu Vašeho podílu bytu Vám budou vyplaceny peníze na Váš účet nebo hotově dle Vašeho přání.

Jak velký problém je exekuční řízení?

Vzhledem k tomu, že exekuční řízení, břemena nebo dluhy jsou jedním z častých důvodů prodeje, zabýváme se pochopitelně výkupem podílu i těchto a zároveň nabízíme pomoct při jednání s věřiteli a úřady.